Altyapı İzleme ve Otomasyon Çözümleri

Altyapı İzleme ve Otomasyon Çözümleri

Secure Future ailesi olarak çalıştığımız tüm alanlarda olduğu gibi Altyapı İzleme ve Otomasyon Çözümleri alanında da müşterilerimizin ihtiyaçlarına çözümler sunmak adına tecrübeli ekibimizle danışmanlık ve yönetim hizmetleri sunmaktadır.

Discovery

Sistemleri izlemenin birinci aşaması bileşenlerin keşif aşamasıyla başlar. Veri merkezi varlıklarının, çoklu bulut hizmetlerinin ve bunların aralarındaki ilişkilerinin bütünsel haritasını çıkartma işlemlerinin otomasyonunu gerçekleştirir.

Altyapı İzleme ve Faaliyet Yönetimi

Secure Future Altyapı İzleme hizmetlerinde yeni nesil ürünler kullanarak kurumlara değer katmayı amaçlar. Altyapı İzleme alanında sunduğumuz hizmetlerden bazıları şunlardır:
- Uçtan uca performans izleme ve olay yönetimi
- Altyapı & arakatman yazılımlarının izlenmesi
- Analizlerde Yapay zeka (AIOps) kullanımı sayesinde BT operasyon takımları iş için kritik problemler üzerine yoğunlaşabilmektedir.


Kapasite Optimizasyonu

Kullandığımız araçlar ile IT kaynaklarının kullanımını optimalleştiriyor ve maliyetin düşürülmesine yardımcı oluyoruz. BT sistemlerinin kurulumunun ve kaynak değişiminin etkilerinin gözlendiği simülasyonları gerçekleştirmekteyiz.

Sunucu Otomasyonu

Kullandığımız araçlar ile müşterilerimizin sistem ekiplerine zaman kazandırmak ve kolaylık sağlamak en büyük amaçlarımızdan bir tanesidir. Hızlı ve güvenli bir şekilde sunucu provision etme, ayarlarını yapılandırma, yamalarının yapılması, fiziksel ve sanal sunucuların devamlılığını sağlama gibi hizmetlerimiz bulunmaktadır. Sistem çıktılarını belirlenmiş yamalara bağlamak ve iyileştirme planları yapmak için Sistem Açığı Yönetimi (Vulnerability Manegement) ile birleştirerek; CIS, DISA, HIPAA, PCI, SOX, NIST ve SCAP için önceden yapılandırılmış planları, görev/rol tabanlı erişim kontrolü, dökümantasyonu ve geliştirme/iyileştirmeyi entegre edebilmekteyiz.